Петър Петров 14-и в Севлиево

Атрактивна дама очаква старта на мотогроса в Севлиево. СНИМКИ: ЛЮБОМИР АСЕНОВ

Единственият роден пилот в световния шампионат по мотокрос Петър Петров зае 14-ото място в клас МХ1. Със спечелените 17 точки той се придвижи до 13-ото място в генералното класиране.

Победител в класа стана англичанинът Томи Сърл. В “кралския” клас МХ2 французите Гутие Паулин и Кристоф Пурсел завършиха с по 47 точки, но Паулин взе Гран при на България, защото спечели втория манш. 5-кратният световен шампион Антонио Кайлори (Ит) зае третото място. Третият в класирането Стефан Фурсар падна и скъса кръстни връзки.