Радостин Стойчев остава в "Тренто"

Радостин Стойчев призна, че победата над "Пиаченца" е била най-сладката откакто е в "Тренто". СНИМКА: 24 часа

Ръководството на волейболния хегемон "Тренто" ще успее да задържи Радостин Стойчев. Договорът на българския специалист приключи заедно с последната точка във феноменалния пети мач от финалната серия с "Пиаченца".

"Тренто" спечели с 3:2 и грабна за трети път в историята титлата на Италия. Това бе 14-и трофея за тима откакто Стойчев и Казийски преминаха в него преди пет години.
Договорът на Матей е за още една година, очаква се и бившият национален селекционер да остане въпреки очертаващото се свиване на бюджета.

Непосредствено преди старта на плейофите най-големият спортен всекидневник на Апенините "Гадзета дело спорт" написа, че Стойчев ще премине в "Динамо" (Крансодар). Още тогава президентът на клуба Диего Мосна обяви, че това е лъжа, и българинът ще остане още дълго в Тренто. Вчера от руския клуб официално представиха аржентинеца Хавиер Вебер като новия старши треньор.

Със сигурност двугодишен договор с "Динамо" ще подпише диагоналът на "Тренто" Ян Щокър. Неговото място при шампионите ще заеме националът Цветан Соколов, който бе преотстъпен на "Кунео", и игра финал в Шампионската лига.
По традиция късно тази вечер "Тренто" отпразнува поредния трофей с феновете на площада Дуомо. Очакваше се хиляди тифози да се съберат за финалното парти на сезона.
Казийски ще подсили "Ал Раян" в турнира за купата на Емира. Топнападателят ще се присъедини към катарския шампион след няколко дни. Ангажиментът на Казийски е за две седмици. Матей се отказа от националния отбор покрай скандалите между Стойчев и ръководството на федерацията.