Младежкият ни национал Едисон Йорданов дебютира за първия тим на "Борусия" (Д)

Едисон Йорданов

Младежкият национал на България Едисон Йорданов записа дебют за първия състав на "Борусия" (Дортмунд).

20-годишният офанзивен халф бе пуснат от треньора Юрген Клоп в 70-ата мин на контролата срещу белгийския "Стандард" (Лиеж), играна в Испания, където двата отбора са на лагер. Едисон смени Кевин Гроскройц, когато крайният резултат 2:0 за германския гранд вече бе оформен.

За първата победа на "Борусия" за 2014-а точни бяха Обамеянг (8) и Хофман (58).
Йорданов, който е част от втория тим на "Борусия", бе взет от Клоп на лагера в Ла Манга заедно с още няколко момчета от него.

Бащата на Едисон е българин, а майката - германка. Миналата година той избра да играе за нашия младежки национален тим.

Пазарувай в MediaMall.bg - книги, музика, филми и абонаменти

Коментари 0

Сортирай по:

Добави коментар

Любо Пенев: Има само един началник и това съм само аз

„При мен има йерархия, а не анархия. Има само един началник, това съм само аз. Прав, крив, дали успявам, не успявам, но това е начинът и фолософията". Това коментира пред бТВ Любо Пенев.

Преди "Лудогорец" "Ливърпул" падна и от предпоследния

Следващият съперник на “Лудогорец” в Шампионската лига - “Ливърпул”, записа поредна издънка в английската Висша лига. Легендарният клуб падна 1:3 от намиращия се преди 12-ия кръг на предпоследното

Николай Михайлов дебютира с 1:1 в турското първенство

Николай Михайлов дебютира с 1:1 в първенството на Турция. Националният вратар на България излезе титуляр за “Мерсин”, който взе точка при гостуването си на “Акхисар” в 10-ия кръг.

Божинов с втори гол за “Тернана”

Бившият нападател на “Левски” Валери Божинов вкара втория си гол за “Тернана” в италианската серия “Б”. Българинът се разписа при равенството 2:2 като гост на “Перуджа”. Божинов започна титуляр.

Ройс вкара и се контузи при нова издънка на „Борусия“

„Борусия“ (Дортмунд) пропиля два гола аванс при гостуването си на „Падерборн“ от 12-ия кръг на Бундеслигата, което завърши 2:2. Момчетата на Юрген Клоп започнаха отлично срещата и още в 12-ата минута

Камбуров донесе важни 3 точки на „Локо“ (Пд)

„Локо“ (Пд) излъга „Марек“ (Дупница) с 1:0 в мач от 16-ия кръг на родната „А“ група. Домакините бяха по-добрият отбор през всичките 90 минути и заслужено спечелиха директния спор между два от