Обмислят мачовете по телевизията да са платени

Ръководството на Нова телевизия обмисля вариант за създаването на отделен платен спортен канал от Нова година, по който да се дават всички мачове от “А” група и английската Висша лига. Бордът на директорите обсъждаше проекта късно снощи, разбра “24 часа” от два независими източника. Официално от медията обявиха,

"Лудогорец" не се предаде, изтръгна 2:2 от "Ливърпул"

Българският първенец “Лудогорец” защити с чест авторитета си на най-успелия наш отбор в групите на Шампионската лига. Разградчани не се предадоха и изтръгнаха равенство 2:2 срещу петкратния носител на КЕШ “Ливърпул” на стадион “Васил Левски” вчера. За съжаление изгубените две точки с оглед на оставащия последен мач срещу “Реал” в Мадрид на

Роналдо подгони Меси с гол за 1:0 в Базел, продължава срещу "Лудогорец"

Още в първия мач, след като Лионел Меси излезе еднолично начело при голмайсторите в Шампионската лига, Кристиано Роналдо започна гонитбата му. В среща от група В, в която е и “Лудогорец”, “Реал” (Мадрид) надви 1:0 като гост “Базел” с попадение на португалската си мегазвезда. Кристиано се разписа след асистенция на Карим Бензема в 35-ата мин.

Бербатов победи “Байер” в Леверкузен и при второто си връщане

И при втория мач срещу бившия си отбор “Байер” в Леверкузен Димитър Бербатов записа победа. В среща от група С на Шампионската лига “Монако” се наложи с 1:0 над “аспирините” в Германия. Домакините се опитваха безрезултатно да вкарат, за да се стигне до 72-ата мин. Тогава Бербатов отне топката на Чалханоглу и подаде към Дирар.

Не дават на турски гей да свири

Турският рефер Халил Динчдаг е гей и поради тази причина не може повече да свири мачове. Съдията е твърдо решен да продължи да се бори за правата си и ще съди докрай федерацията.  38-годишният арбитър иска отново да упражнява професията си и чака решението на съда. 14-ото заседание по делото на Динчдаг срещу федерацията е насрочено за утре.

"Лудогорец" стигна до 2:2 срещу "Ливърпул"!

Младият защитник на "Лудогорец" Георги Терзиев направи 2:2 две минути преди края на редовното време срещу петкратния европейски шампион "Ливърпул". Той се разписа с глава, след като при корнер капитанът Светослав Дяков я отклони към него след изпълнение на ъглов удар. Двата отбора си размениха по един гол само в рамките на 8 минути.

"Ливърпул" води 2:1 на полувремето срещу "Лудогорец"

"Ливърпул" се окопити, след като получи ранен гол от "Лудогорец" в мача си от Шампионската лига на стадион "Васил Левски", и успя да обърне резултата до 2:1 още преди края на първото полувреме. Двата отбора си размениха по един гол само в рамките на 8 минути. Дани Абало вкара за 1:0 още в 3-ата минута.

Дойдоха летните екипи на ЦСКА, "Палермо" иска Буш

ЦСКА най-сетне получи дългоочакваните нови екипи. Футболистите трябваше да се сдобият с новата екипировка от италианската фирма “Леджеа” още през август, но в крайна сметка това се случи едва днес. Новите фланелки, които са с къс ръкав, имат дизайн, подобен на този на световния шампион Германия. Те, естествено,

Още в 8-ата минута "Лудогорец" - "Ливърпул" 1:1!

"Лудогорец" и "Ливърпул" си размениха по един гол само в рамките на 8 минути в мача си от Шампионската лига на стадион "Васил Левски". Дани Абало вкара за 1:0 още в 3-ата минута. Той се възползва от зле избита от вратаря на "Ливърпул" Симон Миньоле топка след удар на Марселиньо. В 8-ата минута обаче Рики Ламбърт се възползва от неразбирателство

"Лудогорец" поведе на "Ливърпул" още в 3-ата минута!

Мечтано начало за "Лудогорец"! Дани Абало вкара за 1:0 още в 3-ата минута. Той се възползва от зле избита от вратаря на "Ливърпул" Симон Миньоле топка след удар на Марселиньо. "Лудогорец" - "Ливърпул" 1:0. Голмайстор: Дани Абало (3). Съдия: Антонио Матес Лаос (Испания). "Лудогорец": Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Козмин Моци,

Решават расист ли е български национал на 4 декември

Жалбата на национала Александър Тонев срещу наказанието от 7 мача ще бъде разгледана на 4 декември, съобщиха от шотландската асоциация. Българският футболист на “Селтик” бе признат за виновен, че е обидил на расистка основа Шей Лоугън от “Абърдийн” в мач през септември. Тъмнокожият играч се оплака, че Тонев го нарекъл на английски с нецензурна

"Лудогорец" с фалшива деветка, виж титулярите за мача с "Ливърпул"

"Лудогорец" ще излезе без типичен нападател срещу "Ливърпул" в Шампионската лига тази вечер. Треньорът Георги Дерменджиев е решил да използва модерната напоследък схема с фалшива деветка. В тази роля ще влезе испанското крило Дани Абало. Титулярният нападател Роман Безяк е контузен. Резерва остава Юнес Хамза.

Треньорът на ЦСКА похвали Георги Миланов

Tреньорът на ЦСКА Леонид Слуцки похвали национала Георги Миланов за включването му в мача срещу “Рома” от Шампионската лига в Москва, в който домакините измъкнаха драматично равенство 1:1. Българинът се появи на терена в 64-ата мин на мястото на Александър Кауня. Гостите от Рим бяха повели с гол на легендата си Франческо Тоти от пряк свободен удар

Бербатов в Леверкузен: Прибрах се у дома!

По принцип с идването тук се прибрах вкъщи. Прекарах много време в Леверкузен и съм много радостен да се върна. Видях всичките промени, които клубът е направил по стадиона. За да съм честен, трябва да призная, че гледам всеки мач на него. Всичко тук изглежда перфектно и трябва да кажа, че ще ни бъде трудно. Радвам се и че видях стари приятели.

Фенове нахлуват през кухнята в хотела на “Реал” (М)

Идването на “Реал” (Мадрид) в Базел за мача срещу едноименния тим от групата на “Лудогорец” буквално подлуди местните фенове на испанския гранд. Преди срещата, която е тази вечер, те пробваха всячески да се доберат до звездите на “Реал” и охранители и полиция се видяха в чудо. Пред входа на хотел “Тримата крале” бяха поставени прегради,

Пиян фен на Ливърпул потроши пейки в Борисовата градина

Английски привърженик на "Ливърпул" е бил задържан в нетрезво състояние, докато чупел пейки в Борисовата градина в столицата, съобщават от полицията. 2300 привърженици на британския отбор се очаква да пристигнат у нас, за да гледат мача от Шампионската лига между "Лудогорец" и "Ливърпул", който ще се играе тази вечер на Националния стадион "Васил

Изявление на Боби Михайлов: Не си говорете през медиите, гледайте се в очите

Президентът на БФС Борислав Михайлов направи първото си официално изявление след интервюто на освободения треньор на националния отбор Любослав Пенев. В неделя в предаването "120 минути" племенникът на Димитър Пенев атакува персонално няколко от членовете на Изпълкома на БФС, които след това му отвърнаха в различни медии.

"Лудогорец" призовава: Елате по-рано на стадиона за мача с "Ливърпул"

"Лудогорец" призовава всички фенове, които ще наблюдават на живо мача с "Ливърпул" в сряда от 21,45 ч. на стадион „Васил Левски“ да дойдат на стадиона възможно по-рано. Клубът и полицията в София въвеждат сериозни мерки за сигурност преди двубоя. Всички притежатели на билети ще бъдат подложени на щателно претърсване на влизане на "Васил Левски".

Лечков в контраатака: Любослав Пенев е сребролюбец и неуравновесен човек

Отговорникът за националните отбори Йордан Лечков отвърна със страшна сила на нападките от уволнения национален селекционер Любослав Пенев. “Лечков е от известните лицемери в БФС. Той ли ще ми говори за етика и морал? С колко дела е този човек - 5, 7, 11, 100? Не знам изобщо как се разхожда на свобода”, каза Пенев за Лечков.

Химнът на “Ливърпул” - YNWA, е най-великата футболна песен

Когато на 25 май 2005 г. към 21 часа тичах в “свински тръс” през голото поле, опънало се около новия Олимпийски стадион “Кемал Ататюрк” край Истанбул, не подозирах на какво зрелище ще стана свидетел. Към 1 ч след полунощ в историята беше може би най-драматичният финал на Шампионската лига. “Ливърпул” спечели петата си европейска титла,