ЦСКА вкара, но пак не победи "Лудогорец"

ЦСКА вкара гол на “Лудогорец”, но отново не записа успех срещу шампиона вече в четвърти сезон от “А” група. Мачът в София завърши 1:1, след като “червените” изпуснаха победата. Всичко тръгна в полза на домакините. Още в 14-ата минута Таско Тасков изгони Върджил Мисиджан, който влезе зверски в крака на Апостол Попов.

Николай Михайлов дебютира с 1:1 в турското първенство

Николай Михайлов дебютира с 1:1 в първенството на Турция. Националният вратар на България излезе титуляр за “Мерсин”, който взе точка при гостуването си на “Акхисар” в 10-ия кръг. Киса изведе домакините напред в резултата в 67-ата мин. Бразилецът Уелитон изравни 10 мин по-късно. За “Мерсин”, където пристигна през лятото,

Божинов с втори гол за “Тернана”

Бившият нападател на “Левски” Валери Божинов вкара втория си гол за “Тернана” в италианската серия “Б”. Българинът се разписа при равенството 2:2 като гост на “Перуджа”. Божинов започна титуляр. Той изравни в 25-ата мин за 1:1, като преди това Париджини бе извел домакините напред в резултата. В 63-ата мин Фалчинели вкара второ попадение за

“Локо” (Сф) с обрат до 2:1 срещу Кокала

Без двама твърди титуляри - Александър Бранеков и Даниел Генов, “Локо” (Сф) направи обрат до 2:1 срещу водения от бившия си треньор Емил Велев-Кокала аутсайдер “Хасково” на стадиона в “Надежда”. Гостите поведоха в 32-ата мин чрез Димитър Алексиев. Още в следващата минута обаче “железничарите” изравниха чрез Ламжед Шехуди.

Балъков след 3:0 във Варна: Писна ни да падаме!

“Щом резултатът е 3:0, явно промените са дали резултат. Писна ни да падаме, затова ги направихме. Не знам дали сме изненадали противника. Опитахме на този лош терен да заздравим средната и защитната линия. Така че изпълнихме задачите си. Този успех нищо не ни дава за момента. Постоянството е важно във футбола.

Ройс вкара и се контузи при нова издънка на „Борусия“

„Борусия“ (Дортмунд) пропиля два гола аванс при гостуването си на „Падерборн“ от 12-ия кръг на Бундеслигата, което завърши 2:2. Момчетата на Юрген Клоп започнаха отлично срещата и още в 12-ата минута Обамеянг засече на празна врата перфектно центриране от лявото крило на Дурм и откри резултата. Жълто-черните получиха и психологическо предимство

Камбуров донесе важни 3 точки на „Локо“ (Пд)

„Локо“ (Пд) излъга „Марек“ (Дупница) с 1:0 в мач от 16-ия кръг на родната „А“ група. Домакините бяха по-добрият отбор през всичките 90 минути и заслужено спечелиха директния спор между два от тимовете застрашени от изпадане. Голът вкара обичайният заподозрян Мартин Камбуров в 68-а минута. В 75-ата минута интригата изчезна напълно след като Димитър

26 са абсолютните властелини при свръхтежките боксьори

В професионалния бокс има понятие абсолютен шампион. Това е човекът, който държи всички пояси в дадена категория. И най-престижната, разбира се, е свръхтежката. Историята на абсолютните шампиони започва през 1920 г. и до 1963 г. това е боксьорът, който е шампион на Нюйорската спортна асоциация и Световната боксова асоциация (WBA). След това до 198

53 милиона долара е най-голямата премия в бокса

Промоутърската фирма на Владимир Кличко К2 спечели наддаването за боя с Кубрат Пулев с обща премия от 7 250 131 долара. От тях 20%, или 1 450 026, са за претендента Пулев, а останалото влезе в джоба на украинския шампион. И по правилата на професионалния бокс разпределението не зависи от крайния изход на двубоя. Парите наистина изглеждат много з

Кличко си играли в радиоактивни локви

Владимир Кличко никога няма да забрави деня, в който се докосва за първи път до бокса. В залата го завлякъл по-големият му брат Виталий. “Като сложихме ръкавиците, толкова силно ме удари, че видях звезди посред бял ден. В този момент си казах: Това определено не е за мен”, разказва днешният хегемон на тежката категория в документалния филм “Кли

Съботен очерк: Шампионът решава всичко в бокса

Боксът е един от най-древните спортове и неговият шампион винаги е бил със статута на суперзвезда. Най-малкото, защото той може да набие мъжете от цял свят. Много от тях правят кариера в Холивуд. Всъщност в цялата история на свръхтежката категория има само един, който умира в нищета, след като губи парите си в Голямата депресия през 30-те години

Шотландски нападател пробвал да се самоубие 5 пъти

Шотландски нападател пробвал 5 пъти да се самоубие, но винаги оцелявал. Заради психически проблеми и депресия Дейвид Кокс от третодивизионния “Питърхед”, който в момента е на 25 г., а започнал с опитите да отнеме живота си преди 10. Първо се хвърлил от високо. После минал през нагълтване с хапчета, обесване,

Димитров, покажи какво можеш!

Григор Димитров попадна в селекция на тенисисти, от които се очаква да се докажат през следващия сезон. Причина за избора на Bleacherreport.com е, че най-добрият български състезател, Рафаел Надал, Марин Чилич и Хуан Мартин дел Потро не са показали най-доброто от себе си по различни причини - слаба форма,

Как София стана спортна столица на Европа (снимки+видео)

Седем от най-големите шампиони на България бяха украшението на церемонията в Европейския парламент, по време на която на София и Бургас бяха връчени сертификати за домакинствата съответно за спортна столица на Европа през 2018 г. и за спортен град през 2015 г. Носителите на златни олимпийски медали Таня Богомилова, Екатерина Дафовска,

Иоана Петрова и Николай Ташев влязоха в схемата на финалите на световната купа по ветроходство

Седмица преди началото на финалите за Световната купа по ветроходство ISAF Sailing World Cup, българският екипаж в клас Nacra 17 Иоана Петрова/Николай Ташев тренира в Абу Даби заедно с олимпийската шампионка София Бекатору (Гърция). Многократната европейска и световна шампионка в клас „470” вече се прехвърли в новия олимпийски клас и кара заедно с

Махнаха съдията за ЦСКА - Лудогорец, шефът на реферите хвърли оставка

Пореден обрат претърпя съдийската драма около дербито ЦСКА - "Лудогорец". След като вчера треньорът на "армейците" Стойчо Младенов заяви, че не приема назначението на Николай Йорданов, днес Съдийската комисията към БФС отмени решението си и назначи жребий за предстоящия ключов сблъсък. Причината - намаляване на общественото напрежение след

Почивката на Стоичков: Горещо джакузи, ледено шампанско (видео)

След кариерата си на суперагент 008 в преследване на Ариен Робен в Амстердам преди контролата Холандия - Мексико Христо Стоичков се отдаде на заслужена почивка в Беларус. През последните две седмици българинът непрекъснато пуска репортажи от Европа за базираната в Маями американска телевизия за испаноговорeщи "Унивисион".

Печалби от тираж 93 на Българския спортен тотализатор

„6 от 49”, I теглене (2, 7, 26, 34, 47, 48) I гр. (6) – няма II гр. (5) - 7 по 4835 лв. III гр. (4) - 651 по 52 лв. IV гр. (3) - 13 042 по 3,60 лв. Джакпот - 1 092 687.66 лв. II теглене (15, 19, 33, 37, 40, 46) I гр. (6) – няма Джакпот - 1 045 581.46 лв. „6 от 42” (3, 5, 13, 20, 28, 32) I гр. (6) - няма II гр. (5) - 14 по 807,50 лв. III гр.

Любо Пенев: Не съм послушко! Подготвяха сценария една година

"Аз съм Любослав Пенев, а не послушко", така коментира новината за своето уволнение досегашният национален селекционер, потърсен от bTV. Според Пенев този сценарий е бил подготвян една година и не е изненадан от днешното решение на Изпълкома. Досегашният селекционер заяви, че не си е подал оставката,

В съблекалнята Кличко първо се обадил на бременната Хейдън

Да се обади на бременната си приятелка Хейдън Пенетиър, била първата работа на Владимир Кличко след победата над Кубрат Пулев. В Хамбург украинецът защити един от поясите си за световен шампион в свръхтежка категория на професионалния бокс, нокаутирайки българина. С влизането си в съблекалнята Кличко набрал номера на Хейдън,