Преди "Лудогорец" "Ливърпул" падна и от предпоследния

Следващият съперник на “Лудогорец” в Шампионската лига - “Ливърпул”, записа поредна издънка в английската Висша лига. Легендарният клуб падна 1:3 от намиращия се преди 12-ия кръг на предпоследното място “Кристал Палас”. Още във 2-ата мин гостите поведоха чрез английския национал Рики Ламбърт. Аутсайдерът от Лондон обаче успя да изравни 15 мин

Николай Михайлов дебютира с 1:1 в турското първенство

Николай Михайлов дебютира с 1:1 в първенството на Турция. Националният вратар на България излезе титуляр за “Мерсин”, който взе точка при гостуването си на “Акхисар” в 10-ия кръг. Киса изведе домакините напред в резултата в 67-ата мин. Бразилецът Уелитон изравни 10 мин по-късно. За “Мерсин”, където пристигна през лятото,

Божинов с втори гол за “Тернана”

Бившият нападател на “Левски” Валери Божинов вкара втория си гол за “Тернана” в италианската серия “Б”. Българинът се разписа при равенството 2:2 като гост на “Перуджа”. Божинов започна титуляр. Той изравни в 25-ата мин за 1:1, като преди това Париджини бе извел домакините напред в резултата. В 63-ата мин Фалчинели вкара второ попадение за

Ройс вкара и се контузи при нова издънка на „Борусия“

„Борусия“ (Дортмунд) пропиля два гола аванс при гостуването си на „Падерборн“ от 12-ия кръг на Бундеслигата, което завърши 2:2. Момчетата на Юрген Клоп започнаха отлично срещата и още в 12-ата минута Обамеянг засече на празна врата перфектно центриране от лявото крило на Дурм и откри резултата. Жълто-черните получиха и психологическо предимство

Камбуров донесе важни 3 точки на „Локо“ (Пд)

„Локо“ (Пд) излъга „Марек“ (Дупница) с 1:0 в мач от 16-ия кръг на родната „А“ група. Домакините бяха по-добрият отбор през всичките 90 минути и заслужено спечелиха директния спор между два от тимовете застрашени от изпадане. Голът вкара обичайният заподозрян Мартин Камбуров в 68-а минута. В 75-ата минута интригата изчезна напълно след като Димитър

Шотландски нападател пробвал да се самоубие 5 пъти

Шотландски нападател пробвал 5 пъти да се самоубие, но винаги оцелявал. Заради психически проблеми и депресия Дейвид Кокс от третодивизионния “Питърхед”, който в момента е на 25 г., а започнал с опитите да отнеме живота си преди 10. Първо се хвърлил от високо. После минал през нагълтване с хапчета, обесване,

Почивката на Стоичков: Горещо джакузи, ледено шампанско (видео)

След кариерата си на суперагент 008 в преследване на Ариен Робен в Амстердам преди контролата Холандия - Мексико Христо Стоичков се отдаде на заслужена почивка в Беларус. През последните две седмици българинът непрекъснато пуска репортажи от Европа за базираната в Маями американска телевизия за испаноговорeщи "Унивисион".

"Майнц": Неделев се върна надебелял от България след предишната операция

Националът Тодор Неделев ще остане да се възстановява в Германия след операцията, която ще претърпи тази седмица. Това обяви мениджърът на клуба му “Майнц” Кристиан Хайдел. В мюнхенска клиника офанзивният футболист ще се подложи на операция заради счупена костица в дясното стъпало. Неделев получи травмата на първата тренировка на националния

Германия би Испания след 14 г. и спря серия на еврошампиона

След пауза от 14 г. Германия победи Испания и така спечели битката между световния и европейския шампион. Във Виго бундестимът се наложи с 1:0 над домакините в контрола след гол на халфа на “Реал” (Мадрид) Тони Кроос минута преди края на редовното време. За последно немците биха Испания през 2000 г. с 4:1 пак в приятелска среща.

Бразилската легенда Раи коронова британец за №1 по трикове с топка

Бившият капитан на Бразилия - Раи, вдигал над главата си световната купа, лично обяви световния шампион по Street Style футбол на историческия площад Пельориньо в Салвадор. Раи бе лидер на журито и коронова британеца Андрю Хендерсън за №1 в големия финал. Най-добрите от добрите от 44 националности се бориха за най-голямата награда в своя спорт.

България с класиране №1 на детско световно, догодина ще е в Мароко

България записа най-доброто си класиране на световно първенство за деца до 12 г. Статут на такова след признание от ФИФА има международната “Данониада”. В Сао Паулу “Черноморец” (Бургас), който е победител от вътрешния турнир и представя страната ни, зае 10-о място от 32 отбора. Предишното най-високо класиране бе 14-а позиция от детския мондиал в

Стилиян Петров: Заплаках, като се видях в огледало след силните стероиди

Стилиян Петров някога бе капитан на “Астън Вила” и “Селтик”. Кариерата на рекордьора по мачове за българския национален отбор спря внезапно през 2012 г., когато лекарите му откриха левкемия. Сега 35-годишният Петров играе отново футбол - в неделна лига. - Стилиян Петров, вашите приятели в отбора от неделната лига “Уичъл Уондърърс” винаги са се

Пеневата чета пак залепи ютията на дъното - 1:1 с Малта у дома

Българският национален отбор ще се надява на истинско чудо, за да се класира на европейските финали във Франция през 2016 г. след 1:1 с Малта у дома. След като преди две години горе-долу по това време треньорът Любо Пенев се похвали, че с негова помощ тимът е отлепил ютията от дъното, сега тя очевидно се върна пак там.

Ивелин Попов изпусна дузпа, Малта удържа 1:1

Ивелин Попов изпусна дузпа в 77-ата минута при 1:1 и не успя да изведе България отново напред в резултата срещу Малта на стадион "Васил Левски" в мач от европейските квалификации. Най-тежкото наказание във футбола бе отсъдено за нарушение срещу резервата Илиян Мицански. Капитанът Попов взе топката, заложи я,

Шок! Малта изравни 1:1 на "Васил Левски"

Малта шокиращо изравни 1:1 срещу България на стадион "Васил Левски" в мач от европейските квалификации. Гостите върнаха попадението в 49-ата минута, след като Веселин Минев наруши правилата в наказателното поле и шведският съдия Стрьобергсон свирна дузпа. Файла беше безпощаден от бялата точка и изравни,

България поведе на Малта още в 6-ата минута

България поведе на Малта още в 6-ата минута на стадион "Васил Левски" в мач от европейските квалификации. Гола вкара Андрей Гълъбинов, до когото топката стигна след пас на капитана Ивелин Попов и докосване с глава на Мишо Александров. Ето избраниците на двамата треньори Любослав Пенев и Пиетро Гедин: България: Владислав Стоянов, Станислав Манолев,

България 10-а в света за деца до 12 г.

България завърши на 10-о място на световното за деца до 12 г. Признание за такова от ФИФА има международната “Данониада”. В Сао Паулу (Браз) момчетата от “Черноморец” (Бургас), които спечелиха вътрешния турнир, играха силно и записаха победи над Уругвай и Германия. В мача за 9-ото място нашите паднаха с 0:2 от Франция.

България спечели групата си на световното за деца, би и Германия

България е на път да запише най-доброто си класиране на международната “Данониада”, която има признанието на ФИФА за неофициално световно първенство за деца до 12 г. В Сао Паулу (Браз) страната ни се представя от победителя във вътрешния турнир “Черноморец” (Бургас). Бургазлии спечелиха силната си група след победа над Уругвай с 1:0 и нулево

Ивелин Попов закръгли мачовете си за България на 50. Манолев има 40, Михайлов - 30

На 27 години Ивелин Попов е футболистът с най-голям стаж в “А” отбора от сегашните ни национали. В предишната евроквалификация с Норвегия в Осло на 13 октомври той записа юбилейното си 50-о участие с екипа на трикольорите. В последните си 22 мача Попето неизменно носи капитанската лента. Далеч след него са Станислав Манолев с 40 срещи и вратарят

Васев обратно на Гигов: Все още има проблем

Ако мислите, че проблемът е решен, не е. Няма как да не се притеснявам. Всеки има праг на търпимост и неминуемо би могло това да се отрази като спад в концентрацията или качеството на игра. Така треньорът на “Локо” (Сф) Димитър Васев коментира бойкота на футболистите. Заради неполучени пари те не проведоха занимание във вторник.