Благо иска Салпаров за вратар на “Рубин”

След пристигането на либерото на националния отбор по волейбол Теодор Салпаров в Казан халфът на местния “Рубин” Благо Георгиев не пропуска мач на “Зенит” с негово участие. На последния, в който домакините отнесоха с 3:0 гейма големия съперник “Динамо” (Москва), футболистът подкрепяше бурно сънародника си, разказва “Советский спорт”.

“Лудогорец” лиши Висшата лига на Англия от перфектен кръг в Европа

Предпоследният кръг в груповата фаза на Шампионската лига и Лига Европа можеше да донесе тотален удар на английската Висша лига, ако не беше “Лудогорец” в лицето на защитника Георги Терзиев. Той вкара гола за крайното 2:2 срещу “Ливърпул” в по-авторитетния турнир и така превърна “мърсисайдци” в единствената издънка от Острова.

За първи път 4 немски отбора бити в един кръг на ШЛ, Бербатов дари фен с фланелка

Голям шамар отнесе Бундеслигата в 5-ия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. За първи път в нейната история и 4-те представители на германския елит записаха поражения. След като “Байерн” загуби злощастно с 2:3 при гостуването си на “Манчестър Сити”, а “Шалке 04” бе прегазен 0:5 от “Челси” в Гелзенкирхен,

Заради арабски спонсор “Реал” маха кръст от емблемата

Заради стабилни приходи от арабски спонсор в “Реал” (Мадрид) решиха да махнат християнски символ върху емблемата си. На короната над логото на най-успешния европейски клуб досега имаше кръст. Занапред обаче за Арабския свят тя остава без него. Причината е подписаният през септември 3-годишен спонсорски договор с “Нешънъл банк ъв Абу Даби”.

След 2:2 с "Ливърпул" Домусчиев обеща повече класа догодина

“Липсва ни и малко класа. Двама-трима играчи, които да вкарват почти всяко положение. Това обаче е наша отговорност. Догодина, ако станем шампиони, ще се съсредоточим точно върху това”, заяви собственикът на “Лудогорец” Кирил Домусчиев. Неговият тим направи драматично 2:2 с английския гранд “Ливърпул” и вече събра рекордните за България 4 точки в

Шеф на “Амкар” се заяде с Георги Пеев

Генералният директор на “Амкар” Виктор Засулски се заяде чрез медиите с българския лидер на руския тим Георги Пеев. Бившият национал разкри, че от клуба дължат суми на футболисти и при това те са доста сериозни. Пеев обаче в никакъв случай не нападна някого и се изказа доста умерено. “Ръководството се старае да погаси дължимото. Не виним шефовете.

Лекарите се борят за живота на Пеле, местят го в интензивното

Лгендата Пеле бе преместен в интензивното отделение на болницата в Сао Пауло, след като състоянието му се е влошило, съобщават медиите в Бразилия, цитирани от Агенция "Франс Прес". В понеделник лекарите в клиника "Алберт Айнщайн" смятаха, че са стабилизирали ситуацията, но АФП обяви, че точно обратното, нещата не изглеждат добре.

“Ливърпул” не хареса “Герена”, отлетя веднага след мача

"Ливърпул” не си хареса стадион в София за сутрешна тренировка вчера и си тръгна веднага след двубоя с “Лудогорец”. Предложени им били теренът на “Георги Аспарухов” и “Васил Левски”, но британците не ги одобрили. Веднага след мача играчите, които не бяха в групата или пък останаха на резервната скамейка, направиха тренировка на “Васил Левски”,

Мастурбира ли резерва на "Ливърпул" в София, питат се в Англия (ВИДЕО)

Мастурбира ли резервата на "Ливърпул" Филипе Коутиньо по време на мача срещу "Лудогорец" в София? Клипче, качено в интернет още по време на първото полувреме на двубоя от Шампионската лига, накара да се запитат това някои английски издания, сред които и "Мирър". Причината бе действия на 22-годишния бразилец под одеялото,

Обмислят мачовете по телевизията да са платени

Ръководството на Нова телевизия обмисля вариант за създаването на отделен платен спортен канал от Нова година, по който да се дават всички мачове от “А” група и английската Висша лига. Бордът на директорите обсъждаше проекта късно снощи, разбра “24 часа” от два независими източника. Официално от медията обявиха,

Роналдо подгони Меси с гол за 1:0 в Базел, продължава срещу "Лудогорец"

Още в първия мач, след като Лионел Меси излезе еднолично начело при голмайсторите в Шампионската лига, Кристиано Роналдо започна гонитбата му. В среща от група В, в която е и “Лудогорец”, “Реал” (Мадрид) надви 1:0 като гост “Базел” с попадение на португалската си мегазвезда. Кристиано се разписа след асистенция на Карим Бензема в 35-ата мин.

Бербатов победи “Байер” в Леверкузен и при второто си връщане

И при втория мач срещу бившия си отбор “Байер” в Леверкузен Димитър Бербатов записа победа. В среща от група С на Шампионската лига “Монако” се наложи с 1:0 над “аспирините” в Германия. Домакините се опитваха безрезултатно да вкарат, за да се стигне до 72-ата мин. Тогава Бербатов отне топката на Чалханоглу и подаде към Дирар.

Не дават на турски гей да свири

Турският рефер Халил Динчдаг е гей и поради тази причина не може повече да свири мачове. Съдията е твърдо решен да продължи да се бори за правата си и ще съди докрай федерацията.  38-годишният арбитър иска отново да упражнява професията си и чака решението на съда. 14-ото заседание по делото на Динчдаг срещу федерацията е насрочено за утре.

"Лудогорец" стигна до 2:2 срещу "Ливърпул"!

Младият защитник на "Лудогорец" Георги Терзиев направи 2:2 две минути преди края на редовното време срещу петкратния европейски шампион "Ливърпул". Той се разписа с глава, след като при корнер капитанът Светослав Дяков я отклони към него след изпълнение на ъглов удар. Двата отбора си размениха по един гол само в рамките на 8 минути.

"Ливърпул" води 2:1 на полувремето срещу "Лудогорец"

"Ливърпул" се окопити, след като получи ранен гол от "Лудогорец" в мача си от Шампионската лига на стадион "Васил Левски", и успя да обърне резултата до 2:1 още преди края на първото полувреме. Двата отбора си размениха по един гол само в рамките на 8 минути. Дани Абало вкара за 1:0 още в 3-ата минута.

Дойдоха летните екипи на ЦСКА, "Палермо" иска Буш

ЦСКА най-сетне получи дългоочакваните нови екипи. Футболистите трябваше да се сдобият с новата екипировка от италианската фирма “Леджеа” още през август, но в крайна сметка това се случи едва днес. Новите фланелки, които са с къс ръкав, имат дизайн, подобен на този на световния шампион Германия. Те, естествено,

Още в 8-ата минута "Лудогорец" - "Ливърпул" 1:1!

"Лудогорец" и "Ливърпул" си размениха по един гол само в рамките на 8 минути в мача си от Шампионската лига на стадион "Васил Левски". Дани Абало вкара за 1:0 още в 3-ата минута. Той се възползва от зле избита от вратаря на "Ливърпул" Симон Миньоле топка след удар на Марселиньо. В 8-ата минута обаче Рики Ламбърт се възползва от неразбирателство

"Лудогорец" поведе на "Ливърпул" още в 3-ата минута!

Мечтано начало за "Лудогорец"! Дани Абало вкара за 1:0 още в 3-ата минута. Той се възползва от зле избита от вратаря на "Ливърпул" Симон Миньоле топка след удар на Марселиньо. "Лудогорец" - "Ливърпул" 1:0. Голмайстор: Дани Абало (3). Съдия: Антонио Матес Лаос (Испания). "Лудогорец": Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Козмин Моци,

Решават расист ли е български национал на 4 декември

Жалбата на национала Александър Тонев срещу наказанието от 7 мача ще бъде разгледана на 4 декември, съобщиха от шотландската асоциация. Българският футболист на “Селтик” бе признат за виновен, че е обидил на расистка основа Шей Лоугън от “Абърдийн” в мач през септември. Тъмнокожият играч се оплака, че Тонев го нарекъл на английски с нецензурна

"Лудогорец" с фалшива деветка, виж титулярите за мача с "Ливърпул"

"Лудогорец" ще излезе без типичен нападател срещу "Ливърпул" в Шампионската лига тази вечер. Треньорът Георги Дерменджиев е решил да използва модерната напоследък схема с фалшива деветка. В тази роля ще влезе испанското крило Дани Абало. Титулярният нападател Роман Безяк е контузен. Резерва остава Юнес Хамза.