Дими отказа още един в Калифорния

Димитър Кутровски спечели четири поредни мача в Сан Хосе и за първи път в кариерата си стигна II кръг на турнир от календара на АТП. Негов съперник ще е №13 в света Гаел Монфис (Фр).

Hяма начин Димитър Кутровски да не помни дълго турнира в Сан Хосе. В Калифорния българският национал по тенис вече има четири поредни победи и за първи път в кариерата си е във II кръг на турнир от календара на АТП. Наградният фонд е 531 000 долара.

24-годишният софиянец, който живее в Остин, Тексас, тръгна от квалификациите, а в първия мач от основната схема измъкна 6:7 (7:9), 6:3, 7:6 (7:3) срещу представителя на домакините от САЩ Денис Лайола. Така Дими вече си осигури 32 точки за световната ранглиста и може би ще се изкачи до рекордното за него 360-о място.

Съперник на Кутровски ще бъде поставеният под №1 Гаел Монфис. Атлетичният тъмнокож французин е 13-и в класацията на АТП.

Снощи в Сан Хосе бе мачът на двойки на отпадналия поединично Григор Димитров. Най-добрият ни тенисист и Джон Пол Фрутеро (САЩ) трябваше да играят срещу водачите в схемата Сантяго Гонсалес (Мекс) и Кристофер Кас (Гер). Григор, Монфис и Райън Харисън (САЩ) зарадваха американки на средна възраст на парти за Свети Валентин. Дамите бурно одобриха външния вид на нашия. “Григор, ти имаш големи успехи на корта, така и извън него. Какво за теб е най-важното в една жена? - Да я срещна. Между другото сега нямам приятелка”, бе диалогът между водещия и Димитров.

Григор Димитров (в червено отзад) зарадва американки на парти за Свети Валентин в Сан Хосе. СНИМКА: TENNISKAFE

В I кръг на турнира ($ 25 000) в Рабат (Мар) Елица Костова отстрани 6:4, 6:2 Стефания Рубини (Ит). Играещата за Казахстан Сесил Каратанчева загуби 7:5, 0:6, 3:6 от Каталина Кастаньо (Кол) в Богота ($ 220 000). (24часа)

Пазарувай в MediaMall.bg - книги, музика, филми и абонаменти

Григор Димитров изпусна Чилич, отложи първия си финал на "Мастърс"

Григор Димитров загуби 1:2 сето от хърватина Марин Чилич в американския град Синсинати и не успя да се класира за първи път на финал в турнир от категорията "Мастърс".

Григор Димитров пречупи испанец в Синсинати

Най-добрата българска ракета Григор Димитров взе втора престижна победа на турнира в емариканския град Синсинати. След като победи французина Жил Симон 25-годишният хасковлия пречупи и испанеца

Надал ще играе на Рио 2016. Засега

Бившият щ1 в световния тенис Рафаел Надал заяви, че ще играе на Олимпийските игри в Рио въпреки притесненията с контузията на китката. Испанецът ще представлява страната си във всички турнири -

Григор Димитров бие в Торонто, Никол е на Миконос

Българският №1 в тениса Григор Димитров без проблеми се класира за 1/8-финалите в турнира “Роджърс Къп” в канадския град Торонто. Хасковлията нямаше проблеми срещу 370-ия в света представител на