"Златните момичета" с два медала от европейското в Русия

Снимка: Архив

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърни медали във финала на два обръча и три ленти на европейското първенство по художествена гимнастика в руския град Нижни Новгород.

Възпитаничките на Илиана Раева Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Християна Тодорова и Катрин Велкова останаха втори с 27.500 точки след гимнастичките от Беларус, които взеха 28.000 точки. След нашите момичета се нареди Италия с 27.200 точки.

Това е втори европейски медал за България в първенството. След съчетанието си с пет топки българките спечелиха и бронзови медали.

Българският ансамбъл спечели бронзов медал във финала на пет топки с 28.000 точки. Титлата спечелиха домакините от Русия с 28.800 точки, а сребърно отличие взе Беларус с 28.050 точки.

Българката Радина Филипова се класира четвърта във финала на бухалки при девойките на европейското първенство. Тя получи оценка от 26.025 точки. Победителка на бухалки е рускинята Юлия Синицина с 27.450 точки.

На обръч българката Женина Трашлиева раздели петото място с Елеонора Романова (Украйна), след като две получиха еднакви оценки от по 25.950 точки. На топка Трашлиева е шеста с оценка 26.100 точки. Рускинята Диана Борисова стана първа на обръч с 27.450 точки, а на топка златното отличие завоюва Яна Кудрявцева (Русия) с 27.800 точки.

На лента българката Симона Иванова е пета с 25.900 точки. Европейска шампионка стана Александра Солдатова (Русия) с 27.500 точки.

Силвия Митева остана на пето място в многобоя. Българката събра 12.250 точки, като допусна грешка само на обръч. Титлата в Русия очаквано взе трикратната световна и олимпийска шампионка Евгения Канаева, която зарадва сънародниците си по трибуните.

Втора остана друга гимнастичка от Русия - Александра Меркулова, а трета е Аля Гараева (Азер). Другата звезда на домакините - Дария Кондакова, не игра заради контузия.

Жените нямат финали на отделните уреди, а днес на европейското ще се проведат финалите при девойките, както и при ансамблите при жените, където българките са сред фаворитите за медали.

Див екшън с бой, гонка и стрелба вдигна на крак полицаите в столичния кв. "Орландовци" в събота вечерта. Разправията станала след 18 часа близо до голям хипермаркет, където една кола засякла друга. От автомобила наизкачали младежи, които започнали да бият пътниците от другата кола. След размяна на удари

Придвижването на хора в градовете също може да бъде ограничено като мярка срещу разпространението на коронавируса в България. Националният оперативен щаб вече е обсъдил въвеждането на декларация за целта на пътуване и излизане от вкъщи по подобие на тази, която се изисква в момента за излизане и влизане в областните градове

Уругвайският футболен отбор "Данубио" (това е наименованието на река Дунав на испански език) отново си спомни за българските си корени. Клубът е основан от наши емигранти в Южна Америка и феновете изключително много тачат своята история. Футболисти, ветерани, привърженици и младежи на "Данубио" записаха видеоклип