Ивет Лалова е европейска шампионка на 100 метра!

Ивет Лалова стана първата българка с европейска титла в спринта на 100 метра на първенството в Хелзинки с постижение от 11,28 сек.

Втора финишира Олеся Пов (Украйна) с 11,32 секунди, а трета остана Лена Гринчикайте (Литва) също с 11,32 секунди.

Досегашното ни най-добро постижение в най-престижната лекоатлетическа дисциплина бе сребърният медал на Анелия Нунева в Щутгарт през 1986 г.

Това бе 36-и медал за България от европейски първенства по лека атлетика.

В сряда Ивет стартира отлично на шампионата, като спечели по безапелационен начин серията си. Чаровната спринтьорка финишира с най-добро време в Европа през сезона - 11.06 секунди. Предишното й най-добро време през годината беше 11.27 сек.

После тя победи и в първия полуфинал с 11,23 сек при пълно безветрие (0 метра в секунда).