16 години 22-ма тичат след топката, накрая губят все германците

Супер Марио..

22-ма мъже тичат след една топка в продължение на 90 минути и накрая губят...германците. Крилатият лаф на Линекер май се обръща с хастара навън от 16 години насам, откогато Бундестимът бленува трофей.

Чернокож италианец вероятно ще се явява занапред в най-лошите кошмари на селекционера на Германия Йоги Льов. С два гола на Марио Балотели „Скуадрата" поведе с 2:0 на Германия след първото полувреме на полуфинала на Евро 2012, игран във Варшава. В края Маншафтът върна един гол за 1:2, но горчивината остана за германците - Италия ще срещне шампиона Испания на финала в Киев на 1 юли.

След две буфонади на италианския вратар Буфон в началото на мача, които по чудо не доведоха до гол в мрежата зад него, както и очаквано превъзходство на германците, нещата придобиха неочакван обрат в 20-ата минута. Тогава Касано върза на фльонга двама съперници по левия фланг и хвърли пас като по конец за главата на Балотели, който изпревари неориентирания Бадщубер и изпрати отблизо топката в мрежата за 0:1.

В 36-ата минута Супер Марио се измъкна от засадата при далечен пас към него и се откъсна сам срещу Нойер. После в неподражаемия си стил изстреля свръхзвуков снаряд до гредата, а стражът само свари безпомощно да вдигне ръка - 0:2. В този момент Льов взе усилено да гризе добре поддържаните си нокти.

След почивката Маркизио на два пъти и резервата Ди Натале пропуснаха да увеличат аванса за тима от Апенините, вместо това италианците потрепериха две минути и половина след гола на Йозил от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Балдзарети в продължението на редовните 90 минути.

ГЕРМАНИЯ - ИТАЛИЯ 1:2

0:1 Балотели 20, 0:2 Балотели 36, 1:2 Йозил 90+2-дузпа

ГЕРМАНИЯ: 1. Нойер - 20. Боатенг (71 - 13. Мюлер), 5. Хумелс, 14. Бадщубер 16. Лам (к) - 6. Кедира, 7. Швайнщайгер - 18. Кроос, 8. Йозил, 10. Подолски (46 - 21. Ройс) - 23. Гомес (46 - 11. Клозе)

ИТАЛИЯ: 1. Буфон (к) - 6. Балдзарети, 15. Бардзали, 19. Бонучи, 3. Киелини - 21. Пирло - 8. Маркизио, 18. Монтоливо (64 - 5. Тиаго Мота), 16. Де Роси - 10. Касано (58 - 22. Диаманти), 9. Балотели (70 - 11. Ди Натале)

Най-запалените рибари от София използваха ниските температури за леден риболов на езерото в

Красивата Калина най-вероятно е убита с техника от каратето, предполагат разследващите. Тялото на 25-годишното момиче бе открито в столичния кв. "Банишора" в сряда вечерта, а заподозрян за бруталното престъпление е приятелят на Кали, 23-годишният Васил Василев. Преди време той тренирал киокушин и дори се похвалил с тапия във фейсбук,

Руска легенда води нашите, 15 национални отбора кръстосват кукички Легендарният руснак Виктор Кисельов ще води подготовката на националния отбор на България за световното първенство по риболов на лед. Мондиалът ще се проведе на 26 и 27 януари у нас. Домакин е град Батак, а състезателите ще ловят на язовир "Широка поляна".