Андрианантенайна от Антананариво с 2 гола за ЦСКА за 3:0 над „Ботев“ (Вр)

Анисе Абел Андрианантенайна вкара първите си два гола за ЦСКА. Снимка Архив

С трима нови в състава си - Пакурар, Сержиньо и резервата Тасио ЦСКА очаквано надделя с 3:0 над абсолютния аутсайдер „Ботев" (Вр) в мач от петия кръг на „А" група. Това бе петата поредна загуба за врачани.

Първите си два гола за своя нов клуб вкара мадагаскарецът с непроизносимото име Анисе Абел Андрианатенайна, за когото "червените" водиха истинска война с предишния му клуб "Черноморец". В 26-ата минута той бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу левия бранител Нилсон.

В 62-ата минута Сержиньо центрира в наказателното поле на гостите, след което Анисе засече топката с глава и я прати във вратата на Михаил Иванов.

Девет минути преди края диагонален удар на Антон Карачанаков прати топката под гредата и тя влезе във вратата на врачани за 3:0.

В останалите срещи от съботната програма на кръга в „А" група „Славия" победи с 3:0 като гост приятната изненада на сезона „Пирин" (Гоце Делчев), „Черно море" и „Ботев" (Пд) завършиха 0:0, а „Монтана" записа първа победа в първенството - 1:0 над гостуващия „Черноморец".