Радостин Стойчев остава в "Тренто"

Радостин Стойчев призна, че победата над "Пиаченца" е била най-сладката откакто е в "Тренто". СНИМКА: 24 часа

Ръководството на волейболния хегемон "Тренто" ще успее да задържи Радостин Стойчев. Договорът на българския специалист приключи заедно с последната точка във феноменалния пети мач от финалната серия с "Пиаченца".

"Тренто" спечели с 3:2 и грабна за трети път в историята титлата на Италия. Това бе 14-и трофея за тима откакто Стойчев и Казийски преминаха в него преди пет години.
Договорът на Матей е за още една година, очаква се и бившият национален селекционер да остане въпреки очертаващото се свиване на бюджета.

Непосредствено преди старта на плейофите най-големият спортен всекидневник на Апенините "Гадзета дело спорт" написа, че Стойчев ще премине в "Динамо" (Крансодар). Още тогава президентът на клуба Диего Мосна обяви, че това е лъжа, и българинът ще остане още дълго в Тренто. Вчера от руския клуб официално представиха аржентинеца Хавиер Вебер като новия старши треньор.

Със сигурност двугодишен договор с "Динамо" ще подпише диагоналът на "Тренто" Ян Щокър. Неговото място при шампионите ще заеме националът Цветан Соколов, който бе преотстъпен на "Кунео", и игра финал в Шампионската лига.
По традиция късно тази вечер "Тренто" отпразнува поредния трофей с феновете на площада Дуомо. Очакваше се хиляди тифози да се съберат за финалното парти на сезона.
Казийски ще подсили "Ал Раян" в турнира за купата на Емира. Топнападателят ще се присъедини към катарския шампион след няколко дни. Ангажиментът на Казийски е за две седмици. Матей се отказа от националния отбор покрай скандалите между Стойчев и ръководството на федерацията.

Пазарувай в MediaMall.bg - книги, музика, филми и абонаменти

Ники Пенчев иска почивка от националния

Националният ни отбор по волейбол може да остане без един от най-добрите си играчи за предстоящата Световна лига. Основният посрещач на тима Николай Пенчев изненадващо е поискал почивка от старши

Волейболистките ни заминават за Аржентина

Българският национален отбор по волейбол за жени заминава днес за Аржентина, където ще участва на  Световното Гран при. Момичетата на Иван Сеферинов ще участват в първия турнир от втора група от 3 до

Пламен Константинов пое руски гранд

Пламен Константинов ще води един от най-силните руски отбори. Старши треньорът на волейболните национали пое "Локомотив" (Новосибирск), който преди 3 г. спечели Шампионската лига.

Освен купата волейболистите взеха и 4 индивидуални приза в Полша

Първата купа за волейболните национали от дълго време насам, макар и на приятелски турнир, бе аранжирана с доминация при индивидуалните награди на проведения в Краков (Пол) авторитетен мемориал