Путко Мафани: Името ми е хубаво, Стоичков – отличник

https://www.24chasa.bg/Article/389476 Путко Мафани: Името ми е хубаво, Стоичков – отличник Путко Мафани: Името ми е хубаво, Стоичков – отличник www.24chasa.bg
Легендарният PR от ЮАР: Смешката не ми харесва

Вече легендарният у нас Путко Мафани проговори за превода на името си на български език. "Честно да ви кажа, съм малко изненадан. Ако това, което казвате, е вярно, то преводът не ми харесва. Името ми е Путко и аз си го харесвам", каза PR специалистът пред football24.bg.

Мафани се прочу след появилата се информация, че е станал човекът, който ще пази гърба на Христо Стоичков от медиите, ще бъде и неговата пряка връзка с тях. Путко обаче не е започнал работа в тима на Камата "Мамелъди Съндаунс", а ръководи пресслужбата на популярния южноафрикански "Кайзер Чийфс".

Путко ще се вихри и на предстоящото световно в родината му това лято, защото освен всичко е и един от директорите в организационния комитет за мондиал 2010.

Покани и родните фенове да отидат да гледат на живо, макар и повечето от тях да се присмиват на името му. "Не са ми приятни подобни смешки по мой адрес, макар като по-млад и аз да правех такива неща. Както и да е, ще се радвам да видя всички българи в Южна Африка за световното първенство на стадион Nelson Mandela Bay в Порт Елизабет", прояви любезност Путко.

Въпреки че не работи в "Мамелъди", той направи кратък коментар за наставника на тима Христо Стоичков, като призна качествата му.

"Не познавам лично треньора Христо Стоичков. Погледнато професионално на представянето на "Мамелоди Съндаунс", той със сигурност е отличен наставник. Убеден съм, че е най-добрият, който е водил тима, след Тед Думитру. За мен той донесе много нови неща тук. Забелязах, че особено държи на тактиката и дисциплината на терена. Определено е човек, с когото бих искал да работя заедно един ден", каза Мафани.

Неговият "Кайзер Чийфс" е трети в класирането, точно зад тима на Стоичков. "Може в момента отборът да не се представя на ниво, но, обективно погледнато, е най-успешният в ЮАР ", завърши Путко Мафани, възбудил в България спомена за Лиза Мишпека и накарал ни да открием бившия член на британския парламент Фанети Мазакура. (24часа)

Пазарувай в MediaMall.bg - книги, музика, филми и абонаменти

Резервният вратар на "Лудогорец" Милан Борян скочил да се бие (видео)

Вторият вратар на "Лудогорец" Милан Борян бе главното действащо лице при взрив на горещи страсти след края на двубоя между разградчани и сръбския първенец "Цървена звезда" от третия предварителен

Дерменджиев: "Лудогорец" отива в Белград, за да се класира

"Мачът може да се раздели на две части. През първото полувреме бяхме безупречни, а през второто допуснахме две грешки ,от които вкараха два гола. Отборът се стъписа и започнахме да играем малко

Само победа в Белград устройва "Лудогорец" след 2:2 с "Цървена звезда" (всичко за мача)

Мач с непрекъснати обрати в третия квалификационен кръг изиграха в Разград първенците на България и Сърбия - "Лудогорец" и "Цървена звезда". Четвърт час преди края домакините изравниха 2:2,

Луд мач в Разград, "Лудогорец" изравни 2:2 на "Цървена звезда" (видео)

Мач с непрекъснати обрати играят в Разград шампионите на България и Сърбия - "Лудогорец" и "Цървена звезда". Четвърт час преди края домакините изравни 2:2, след като първо поведоха,