35-о училище измъкна купата по баскетбол "Васил Манченко"

Преподавателката Мила Ацева държи преходната купа "Васил Манченко", която възпитаничките й спечелиха във финала срещу носителките от миналата година 73-о СОУ с 6:1 точки.

35-о средно общообразователно училище „Добри Войников“ отне на 73-о СОУ „Владислав Граматик“ преходната купа „Васил Манченко“, след като категорично сломи с 6-1 всякаква съпротива във финала на втория дамски турнир по баскетбол между училищата в София. Купата и златните медали бяха връчени от президента на Бългрската федерация по баскетбол Георги Глушков. Сребърните медалисти получиха наградите си от Георги Панов – трикратен участник на олимпийски игри с националния отбор на България и шесткратен участник на европейски първенства, сребърен медалист от Евро 1957.

Отборът, воден от учителя Мила Ацева: Дарина Найденова, Мари Пантева, Гергана Горунова, Станислава Лефтерова, Ина Тодорова, си свърши работата в групата като победи коравия съперник от 119 СОУ „Акад. Михаил Арнаудов“ с 4:3. Другият му съперник - Софийска гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Христо Ботев“ , отстъпи с 2:7 и това гарантира първото място в групата.

Група „Б“ бе спечелена от носителя на трофея от първото издание на турнира през 2014 г. Още в първия мач девойките от 73-о СОУ се справиха с най-опасния си съперник – 7-о СОУ, с 3:2.

Възпитаничките на директора Стела Запрянова и преподавателя Саша Керемедчиева: Александра Гюрова, Емилия Тенева, Ивана Данева, Лаура Костова, не се затрудниха срещу 134-о СОУ – 8:2, и срещу НСОУ - 4:2, за да заемат първото място в група „Б“, което класира тимът на финала.

Там обаче бившият шампион отстъпи срещу надъхания си съперник от 35-о СОУ, който не скрива амбицията да отнесе във витрината си завинаги ювелирната купа, дело на велинградския художник-приложник Борис Костов. Това ще стане при три турнирни победи.

В мача за третото място 119-о СОУ се наложи над 7-о СОУ със 7:2.

Павел Манченко от името на организаторите на турнира връчи Грамоти на благодарност на Ирена Димитрова и Теодора Филева от Столична община затова, че винаги са били партньори на начинанието и преди една година предложиха мъжкият турнир, който се провежда от 2012 г, да има зимно издание – за дамите. Те от своя страна наградиха с традиционната си статуетка за феърплей отбора на Софийската гимназия за строителство, архитектура и геодезия „Христо Ботев“.

13 бона дава общината за воаяжа Борислав РАДОСЛАВОВ На хаджилък отива оцелялата в касапницата в Хитрино Шенай Хюсеин. Един месец ще остане в Израел вдовицата, която загуби 42-годишния си съпруг Танер и 18-годишния си син Дениз при взрива на цистерните на 10 декември 2016 година. Там ще бъде придружена от оцелелия си син Юнуз.

Шоуменът и какаов плантатор Кофе Бабоне вече не е момченцето, родено под "огромно мангово дърво в Гана", както казва самият той. Топпапараците на "България Днес" изловиха Кофе далеч от светлината на прожекторите, но доста по-близо до луксозната цивилизация - яхнал мощен джип в центъра на София. Фактът,

12-годишният Радостин Чолаков е компютърен гений! И дори световният гигант "Гугъл" призна качествата му. Ученикът от родопското село Барутин впечатли цяла България с уменията си в програмирането. Той успява да създаде приложение за забавни факти, което впечатлява "Гугъл". От компанията му отпускат 2400 долара под формата на ваучери,