Георги Петков подобри рекорда на Бараката с повече от 5 години

Георги Петков счупи с гръм и трясък рекорда за дълголетие с националната фланелка – игра срещу Кипър на възраст от 42 години, 8 месеца и 2 дни, с което подобри върховото постижение на друг колоритен вратар на А отбора – Христо Христов-Бараката. Когато изигра 13-ия си и последен мач за България, той бе на 37 години, 6 месеца и 2 дни.

"Лудогорец" обърна "Ботев" (Пд) от 0:2, Неделев: Някакви се мислят за извънземни

"Лудогорец" стигна до пълен обрат срещу пловдивския "Ботев" от 0:2 до 3:2 с победен гол минута преди края на Марселиньо при съмнително положение за засада. Срещата започна мечтано за домакините с два бързи гола до 14-ата минута на Серкан Юсеин и Тодор Неделев. Особено впечатляващо бе попадението от фаул на национала, упорито спряган за ЦСКА.

Само шестима над 40 години с мачове в елита на България

Георги Петков счупи рекорд на 30 години В неделя на вратата на най-стария столичен клуб “Славия” Георги Петков постави рекорд, който едва ли ще бъде подобрен в близките години. Той игра в шампионатен мач на 42 години, 5 месеца и 12 дни и така подобри с 4 дни досегашния рекорд на Йордан Филипов, датиращ отпреди близо три десетилетия.

"Блудният син" Димитър Илиев се завърна и донесе 1:0 в дербито с "Ботев"

"Локомотив" спечели с 1:0 пловдивското дерби на стадиона на "Ботев" в Коматево в един от възловите мачове на петия кръг в Първа лига. Единствения гол отбеляза завърналият се на "Лаута" след близо 9-годишна пауза Димитър Илиев. Нападателят, който в началото на кариерата си дори бе на проби в английския "Челси" посрещна 12 минути преди края с глава

Последната дузпа срещу "Лудогорец" е от 18 септември 2017 г.

Вече в 29 поредни кръга на първенството ни не е свирена дузпа срещу “Лудогорец”. В първите два мача от това първенство имаше две спорни положения в мачовете срещу “Етър” и “Берое”, но бялата точка не бе посочена от Никола Попов и Ивайло Стоянов. Първо за игра с ръка на Швиерчок срещу великотърновци,

ЦСКА удари лошо "Левски" с 3:0 и го свали на третото място (обновена, видео)

ЦСКА удари лошо "Левски с 3:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига и е на път да предизвика сериозни трусове на "Герена". "Червените" се изравниха по точки с историческия си съперник - по 56, но изместиха "сините от втората позиция с предимство в директните двубои. Изходът на срещата изглеждаше предрешен още в 6-ата минута,

Последният треньор чужденец се задържа в ЦСКА само 2 мача

Последният треньор чужденец на ЦСКА е сърбинът Миодраг Йешич, който се задържа на поста си твърде кратко. В началото на пролетния полусезон на 2012/13 г. той замени Стойчо Младенов, но след 0:2 у дома от Литекс и 2:0 над Черноморец, също на свой терен, бе принуден да напусне, като бе сменен от Милен Радуканов.

С 1:0 в Монтана "Левски" отложи с ден празненствата на "Лудогорец"

"Левски" записа икономичен успех в Монтана - 1:0в мач от 32-ия кръг на А група, с което не позволи на "Лудогорец" да триумфира и математически с титлата преди утрешния двубой на разградчани срещу пловдивското "Локо" на стадиона в "Лаута". На зелените е необходима само точка, за да станат недостижими на върха още преди изиграването на последните 4

Националите са първият изваден административно отбор от "А" група

Националният отбор на България е първият, който е изваден от “А” група по административен път, както се случи с “Литекс”. Това става още през 1953 година. Тогава управниците вземат безумното решение държавният тим да бъде включен в първенството, за да се обиграва за световните квалификации. Кръстен е “Сборен отбор на ДСО”.

15:0 над Свобода от Пещера е рекордната победа в историята на ЦСКА

11:0 над тима на село Сарая в междуобластната квалификация в турнира за Купата на България не е най-изразителната победа на ЦСКА в официален мач, сочи поглед в историята. Най-големият успех е постигнат през есента на 1968 г., когато в 1/16-финал за Купата на Съветската армия „армейците” прегазват с 15:0 Свобода (Пещера).

Отиде си Цоньо – другото име на футболната страст

Една вест от Шумен покруси не само онази част от България, за която ЦСКА е повече от религия. В дни, в които ЦСКА е в будна кома, без време си отиде Цоньо Василев – от породата футболни личности, които вече не се раждат. С него сякаш си отиде част от бунтарската младост на не едно поколение футболни фенове.

Лудогорец откри трибуна и после стана шампион за четвърти пореден път

Лудогорец разби Локо (Сф) с 4:1 в първи мач от 30-ия кръг на „А“ група и два кръга предсрочно стана шампион на България за четвърти пореден път. Празникът в Разград бе двоен, след като преди двубоя бе открита новопостроената модерна трибуна "Моци". Премиерът Бойко Борисов и министрите Лиляна Павлова и Владислав Горанов бяха официални гости на

Бесни фенове разсъбличат играчите на ЦСКА след нов шок - 0:1 от Локо (Сф)

Футболисти на ЦСКА бяха разсъблечени от собствените си фенове след домакинската загуба с 0:1 от "Локо" (Сф). Полицаите едва спасиха играчите от гнева на запалянковците. Ултрасите привикаха футболистите пред Сектор "Г" и започнаха да им свалят фланелките. Някои от играчите, очевидно изплашени, мигновено си свалиха екипа и го връчиха на феновете.

С 34-ия си гол Бербатов изравни Стоичков в Европа

Голът на Бербатов срещу „Арсенал“ го изравни с най-резултатния българин в континенталните надпревари Христо Стоичков. В досегашните си 84 мача в евротурнирите бившият капитан на националния ни тим вкара 34 гола, колкото има и Ицо в 70 евросрещи. „Златната топка“ обаче има и един гол във финал за Междуконтиненталната купа срещу бразилския Сао

Ивелин Попов закръгли мачовете си за България на 50. Манолев има 40, Михайлов - 30

На 27 години Ивелин Попов е футболистът с най-голям стаж в “А” отбора от сегашните ни национали. В предишната евроквалификация с Норвегия в Осло на 13 октомври той записа юбилейното си 50-о участие с екипа на трикольорите. В последните си 22 мача Попето неизменно носи капитанската лента. Далеч след него са Станислав Манолев с 40 срещи и вратарят

Минев вече е в Топ 20 по евроучастия, но вкара първия си гол в турнирите

Левият бранител Йордан Минев вкара срещу „Базел“ първия си гол в Европа в своето 35-о участие в мач от континенталните надпревари, сочи статистиката. Снощи той стана и първият футболист на „Лудогорец“, който влезе в Топ 20 по участия в евротурнирите с екипите на български клубове. 13 от мачовете му са за ЦСКА (всички в Лига Европа),

Бербатов само на гол от Стоичков в Европа

След повече от година и половина отсъствие от европейските клубни турнири Димитър Бербатов се завръща в Шампионската лига с целта да стане най-резултатният българин в континенталните надпревари. Това може да стане още днес срещу бившия му тим “Байер” (Леверкузен).В досегашните си 78 мача Бербо има 33 гола и е само на едно попадение от ...

Вотът – политиците говорят за „“Реал“, Шампионска лига и хикс на чужд терен

Родните политици все по-добре овладяват футболната лексика - този извод все по-ярко се налага след поредните избори. И вече не се говорят изтъркани фрази, че народът бил вдигнал жълт, респективно червен картон на еди коя си партия. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов сияеше не само заради категоричната победа над опонентите на евровота, но и заради не

Ози на 65 - не е за вярване

Фронтменът на легендарната рок група Black Sabbath Ози Озбърн, който се превърна в една от емблемите на съвременната рок и метъл музика, навършва днес 65 години. „Когато бях малък, ако ме сложехте до другите деца от улицата и ме попитахте кой от нас ще доживее до 2009-а, кой от нас ще има пет деца и четирима внуци и къщи в Бъкингамшър и Калифорн

Неделев прати „Левски“ на неделно училище

Един от големите таланти на родния футбол Тодор Неделев изпрати Левски на „неделно училище" с два фамозни гола, довели до пълен обрат до 2:1 за „Ботев" (Пд) в дербито на първия кръг на „А" група срещу „сините". Гостите от София, които бяха наблюдавани внимателно от трибуните от новия им старши- треньор Славиша Йоканович, поведоха още в 10-ата ми

Наръганият Иван Петров стана известен във футбола с откраднати дънки

Един от организаторите на протестите във Варна срещу високите сметки за ток, футболната легенда на „Спартак" Иван Петров, който бе наръган снощи, стана известен в българския спорт в откраднати дънки в Уелс през 1983 г. По онова време Петров е национал, а България гостува в евроквалификация в Рексъм. Преди срещата централният нападател и съотборн

Жоао Силва измъкна „Левски“ от калта в „Овча купел“

Резервата Жоао Силва, който отнесе доста критики през сезона, измъкна „Левски" от калта на стадиона „Овча купел" - на тежкия терен „Левски" би домакина „Славия" с 3:1 в мач от 15-ия кръг на „А" група. Португалецът се появи в игра в 19-ата минута заради контузия на капитана Владимир Гаджев. Седем минути по-рано именно Гаджев центрира от фаул към

Андрианантенайна от Антананариво с 2 гола за ЦСКА за 3:0 над „Ботев“ (Вр)

С трима нови в състава си - Пакурар, Сержиньо и резервата Тасио ЦСКА очаквано надделя с 3:0 над абсолютния аутсайдер „Ботев" (Вр) в мач от петия кръг на „А" група. Това бе петата поредна загуба за врачани. Първите си два гола за своя нов клуб вкара мадагаскарецът с непроизносимото име Анисе Абел Андрианатенайна, за когото "червените" водиха исти

Разбихме арменската крепост - 1:0, стартирахме с мечтани 4 точки

България спечели очаквано трудно с 1:0 над Армения и след втората световна квалификация, която изиграхме, вече имаме 4 точки в актива си по пътя към шампионата в Бразилия. В мач без много голови положения владеехме повече топката, но трудно пробивахме отбраната на гостите, които добре ни пресираха в своята половина през първата част. На два п

„Ла Фурия" изсвири „Четирите сезона" на Италия

Испанският терор в световния футбол продължава, този път „Четирите сезона" на италианеца Вивалди звучаха като погребален марш за Италия. 4:0 във финала на Евро 2012 в Киев бе невероятно унижение за „Скуадра адзура", но и поредният рекорд за „Ла Фурия", която стана първият отбор, защитил титлата си на първенство на Стария континент.

16 години 22-ма тичат след топката, накрая губят все германците

22-ма мъже тичат след една топка в продължение на 90 минути и накрая губят...германците. Крилатият лаф на Линекер май се обръща с хастара навън от 16 години насам, откогато Бундестимът бленува трофей. Чернокож италианец вероятно ще се явява занапред в най-лошите кошмари на селекционера на Германия Йоги Льов. С два гола на Марио Балотели „Скуадра

Ивет Лалова е европейска шампионка на 100 метра!

Ивет Лалова стана първата българка с европейска титла в спринта на 100 метра на първенството в Хелзинки с постижение от 11,28 сек. Досегашното ни най-добро постижение в най-престижната лекоатлетическа дисциплина бе сребърният медал на Анелия Нунева през 1986 г. Това бе 36-и медал за България от европейски първенства по лека атлетика. То

„Фалшивият” Фабрегас носи истински футболен оргазъм на Испания

Играч, определян за „фалшива деветка", донесе истински футболен оргазъм за световния и европейски шампион Испания, който отстрани с 4:2 с дузпи Португалия на полуфинала на Евро 2012, игран в Донецк. Сеск Фабрегас влезе като смяна, но след негов шут в страничаната греда и оттам в мрежата „Ла Фурия" изхвърли съседите си от Португалия от първенство

Германия нищи канала за крадени тузарски коли, който бе разбит у нас преди 4 месеца, научи "България Днес". Родните криминалисти сгащиха банда, наемала луксозни автомобили от Германия, които отмъквала и докарвала в България. Тук след интервенции по рамата колите били продавани на нищо неподозиращи купувачи.

Григор Димитров няма да вземе участие в традиционния турнир "Некер Къп" на острова на милиардера сър Ричард Брансън. Най-добрият български тенисист не е сред поканените звезди за тазгодишното издание на благотворителната изява. То ще се проведе от 24 до 29 ноември на острова на Брансън - Некер. Вече няколко години Брансън провежда про-аматьорската

Плочките на входа на Южния парк в София откъм бул. Витоша се надигнаха. За това алармираха граждани в социалните мрежи тази сутрин. Случаят отново повдига въпроса за качеството на ремонтните дейности в