
Австралийското правителство съобщи днес, че през последната финансова година е имало бюджетен излишък в размер на 22,1 млрд. австралийски долара (14,2 млрд. щатски долара), като за първи път от 15 години насам финансите на страната са балансирани, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Правителството се позова на ниската безработица и високите цени на суровините в страната, включително желязна руда, въглища и газ. Излишъкът се равнява на 0,9% от БВП на Австралия.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.