Румъния е на прага да стане първа по производство на газ в Европа от 2027 г. Това заяви министърът на енергетиката Себастиан Бурдужа, цитиран от Аджерпрес.
„Страната има най-малко 10 европейски първенци в сектора. Ние сме третият пазар на газ в света. Румъния е страната, която имаше първата компресорна станция за газ, първото хранилище за съхранение на газ, първата станция за регулиране и измерване на газ, първата страна, която добива черноморски газ", заяви Буруджа на Международна газова конференция в Букурещ под патронажа на Министерство на енергетиката на Румъния, предаде БТА.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.