
Авиационните власти в Съединените щати разследват дали и как в пътнически самолети, произведени в последните години, са попаднали титаниеви части със съмнително качество, съобщава БНР.
Spirit AeroSystems, производителят на корпуса на самолетите "Боинг" и крилата за "Еърбъс" съобщи за фалшифицирани документи, свързани с доставката на части от титан.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.