
До края на миналата година в страната са регистрирани над 20 милиона електромобила, а до 2030 г. се очаква броят им да достигне 80 милиона, бе посочено на днешната пресконференция на Държавната комисия за развитие и реформи, радио Китай.
Говорителят на комисията Ли Чао заяви, че до края на този май в страната са инсталирани 9,92 милиона зарядни стълба, което представлява ръста от 56% на годишна база. От всичките 20 милиона електромобила, над 15 милиона са чисто електрически.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.