
Министърът на транспорта Красимира Стоянова и главният оперативен директор на "Шкода Транспортейшън" и "Шкода Вагонка" Петър Новотни подписаха договор за доставка на 20 нови електромотрисни влака, които чехите трябва да изработят за 2 години. Това става в Министерския съвет и в присъствието на премиера Димитър Главчев.
След подписване на договора министър Стоянова заяви, че доставката на тези влакове е съществена крачка в развитието на железницата и благодари на всички, които са изминали този нелек път до подписването на контракта. А по-късно, пред журналисти, благодари и на своя предшественик - Георги Гвоздейков.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.