
Катастрофалните наводнения от миналия месец в източна Испания вероятно ще окажат отрицателно въздействие в размер на 0,2 процентни пункта върху брутния вътрешен продукт на страната през четвъртото тримесечие, съобщи днес централната банка, цитирана от Ройтерс.
Над 200 души загинаха при най-смъртоносното наводнение в съвременната история на Испания на 29 октомври, повечето от тях в провинция Валенсия, където засегнатите от наводненията райони реализират около 2 на сто от икономическата активност на страната.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.