Асоциацията на българските застрахователи обяви, че оказва пълно съдействие на започналата днес проверка на Комисията за защита на конкуренцията свързана с полицата "Гражданска отговорност" за таксиметрови автомобили.
"Асоциацията на българските застрахователи (АБЗ) оказва пълно съдействие на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) по предприетата на 28 ноември 2024 г. проверка във връзка с образувано производство за установяване на евентуално извършено нарушение на чл. 15 от ЗЗК и чл. 101 от Договора за функциониране на Европейския съюз (ДФЕС) от страна на застрахователни дружества, предлагащи задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, осъществяващи таксиметров превоз", се посочва в съобщение на Асоциацията.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.