
В края на януари Европейската комисия започна диалог с производителите, за да спаси европейската автомобилна индустрия. Според няколко източника вече се говори за продължаване на разрешаването на продажбата на нови плъгин (зареждащи се от контакта) хибридни автомобили след 1 януари 2035 г.
Също така квотите за CO2, приложими от тази година и които неминуемо ще доведат до милиарди евро глоби за голяма част от европейските производители, няма да бъдат премахнати напълно, но има всички шансове глобите да бъдат значително намалени.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.