Икономическият министър Петър Дилов подкрепи българските олимпийци, които представят страната ни във второто издание на Международната олимпиада по изкуствен интелект в Пекин.
България изгражда екосистема от научни изследвания, стартиращи компании и образование в областта на изкуствения интелект. Много талантливи специалисти излизат от нашите училища, университети и лаборатории. Готови сме да допринасяме и да си сътрудничим с партньори, като внедряваме отговорни иновации и поставяме човека в центъра на технологичния напредък. Това заяви министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов в речта си при откриването на второто издание на Международната олимпиада по изкуствен интелект (IOAI), която се провежда в Пекин.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.