До края на годината Румъния ще разполага с пълното технологично оборудване за печатане на евробанкноти, предаде за БТА румънската агенция Аджерпрес, цитирайки Кристиан Попа, председател на Комисията по нумизматика на Националната банка на Румъния и член на Съвета на директорите на банката.
„От техническа гледна точка ще имаме капацитета да печатаме евробанкноти по високите стандарти на Европейската централна банка. От своя страна, Държавният монетен двор разполага с технологичната инфраструктура и професионалните умения, необходими за извършване на дейности по производство на евро, в съответствие с изискванията и стандартите, наложени от европейския паричен орган“, заяви Попа пред Аджерпрес.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.