Основните европейски борси приключиха търговията във вторник без ясно изразена посока, като политическите събития във Франция и очакванията за решенията на централните банки оказаха влияние върху настроенията на инвеститорите, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Водещият индекс на еврозоната EuroStoxx 50 се повиши минимално с 0,11 на сто до 5368,82 пункта. Инвеститорите запазиха предпазливост след падането на центристко-дясното правителство на Франсоа Байру, който подаде оставка, след като изгуби вот на доверие, свързан с бюджетните преговори. Президентът Еманюел Макрон ще трябва да номинира нов премиер.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.