Цените на петрола се повишиха с над 4 на сто във вторник, като компенсираха напълно поевтиняването от предходната сесия на фона на засилени опасения за прекъсване на доставките през Ормузкия проток – ключов маршрут за глобалната търговия с енергийни ресурси, предаде Ройтерс.
Фючърсите на сорта Брент нараснаха с 4,54 долара, или 4,42 процента, до 104,64 долара за барел към 08:00 ч. българско време, докато американският лек суров петрол поскъпна с 4,92 долара, или 5,29 процента, до 97,37 долара за барел.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.