Министърът на туризма д-р Илин Димитров представи екипа си, принципите на работа и основните приоритети в управленската си програма. Той заяви, че министерството ще се води от експертност, прозрачност, интегритет и ясна антикорупционна политика, а целта е българският туризъм да се развива като модерен, висококачествен продукт с висока добавена стойност през четири сезона. „Искам да говорим за реалната ситуация такава, каквато е, без излишен патос и излишна емоция. Заварваме тежко наследство, но отговорът ни няма да бъде оправдание, а работа. Туризмът има нужда от визия, подредени действия и способни хора на правилните места", заяви министър Димитров. Той представи заместник-министрите проф. Мариела Модева и Георги Тодоров, като подчерта, че в този мандат свързаността, дигитализацията, концесиите и практическите решения за бизнеса ще бъдат сред водещите теми в работата на екипа. Това съобщиха от пресцентъра на министерството на туризма.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.