Върховният административен съд отмени Наредба № 6 за прилежащите площи към сгради в режим на етажна собственост, издадена от регионалния министър през 2009 г. Това съобщиха от съда.
Причината е, че при приемането на подзаконовия нормативен акт са допуснати съществени нарушения на процесуалните правила. Съставителят на проекта е трябвало навремето да го публикува на интернет страницата си заедно с мотивите към него, а на заинтересованите лица е трябвало да бъде предоставен срок не по-кратък от 14 дни за предложения и становища по проекта. В хода на делото от МРРБ не са могли да представят доказателства за изпълнение на тези изисквания, което е основният мотив на съда да отмени цялата наредба.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.