
Местни хора се шегуват, че съоръжението прилича на бесило, а не на място за отдих
Общинският съвет в Ново Село е отпуснал 8 хиляди лева за проект в село Ясен, състоящ се от беседка и пейка, предава Нова тв.
Местни хора се шегуват, че съоръжението прилича на бесило, а не на място за отдих. Мислят, че е нещо, което не е било довършено.
Те споделят, че проектът представлява нещо подобно на пейка от криви, напукани греди, а отгоре още няколко от същите греди. В допълнение - три декоративни пейки, опасни за сядане, барбекю и беседка, които струват общо около 800 лева в строителните хипермаркети. За това общината дава 8 хиляди лева.
„Видимо е просто усвояване на едни пари. Лично за мен не бих си го купил”, каза пред камерата ни Иво Вергилов, председател на общинския съвет в Община Ново село.
Изневиделица се появи и кметът на селото Стилян Огнянов. Всъщност, той е кметски наместник, назначен от кмета на Община Ново село. Мозъкът на проекта, контролирал и изпълнението му.