
Писателят и популярен рекламист Радослав Бимбалов избухна с гневна публикация в социалните мрежи срещу разказа "Талисманът" на Красимир Бачков.
"Изчетох разказа, избран от МОН за матурата днес - пише Бимбалов. - Децата ни са писали по бездарен, непохватен и неграмотен текст, съчинен от последовател на Възраждане, който води яростна битка срещу ЕС, Украйна и (цитирам) "соросоидните писатели".
Всеки има право да се чувства писател. Ето, дори аз от време на време се чувствам такъв, пък макар и “соросоиден”. На мен ми е лесно. Повече никога няма да чета този автор. Но децата ни днес са мислили върху него. А това вече е насилие от страна на МОН."
Повод за реакцията на Радослав Бимбалов е активната позиция на Красимир Бачков в подкрепа на партия "Възраждане" и негови публикации в социалните мрежи срещу европейската ориентация на България.
"Нямаме по- зловещ вътрешен враг от 200-та дебила в Парламента - пише в един от своите постове във Фейсбук Красимир Бачков. - Да! Така е! Предават ни, продават ни, облъчват ни с лъжи безродниците! Колонизирани сме от Сатаната -САЩ! България, една от най-древните държави се разпада пред очите ни! Хората, младежта ни са прогонени, омерзени, смачкани! каква ти "комунистическа" пропаганда, тия сегашните брутално сеят отрова, содимизъм, сатанизъм. Ставайте от сън, робове! В обединителната кауза за България, акция Номер 1 е "Янки вън!"
Но това съвсем не е всичко. Ето какво се предлага във въпросната публикация на Бачков.
"Това, което можем да сторим е да не чакаме като овце на заколение, а да действаме - пише авторът. - Не с приказки в Интернет, а на улицата!
1. Да свалим продажниците от правителството и да ги осъдим за предателствата, лъжите и кражбите им спрямо народа!
2. Да изберем единствената партия в момента, която милее за България - Възраждане!
3. Да напуснем Европейския съюз и НАТО!
4. Да намерим друг вариант за защита на националната ни сигурност!
5. Да си върнем свободата и нормалния живот!
Изпитът по български език и литература за повече от 60 000 седмокласници започна в 10 часа днес и продължи 150 минути. Децата със специални образователни потребности ще работиха 80 минути по-дълго.