
Партията на Борисов изнесе информация за действията на Управителния съвет на банката, назначен от бившия премиер, която министерството на иновациите потвърди
Как е била управлявана Българската банка за развитие, докато министър на икономиката и неин принципал са били лидерът на “Продължаваме промяната” Кирил Петков и съпартиецът му Даниел Лорер. Специална проверка да търси отговора на този въпрос поискаха от ГЕРБ. Петков надзираваше и управляваше ББР в първото служебно правителство на Стефан Янев през лятото на 2021 г., а Лорер бе принципал при управлението на четворната коалиция на “Промяната” с ДБ, БСП и “Има такъв народ”.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.