
Телефонна измама по схемата «съдействие на полицията при задържане на телефонни измамници» разследват служители на полицейското управление в Свищов, съобщи ОДМВР - Велико Търново.
В понеделник следобед непознат се свързал на домашния телефон с 81-годишна жена от крайдунавския град. Представил се за полицай и обяснил, че в района на къщата й се провежда операция по задържане на телефонни измамници. За да съдейства на полицейските служители, трябвало да остави пред входната врата на дома си торба с пари. Съпругът на възрастната дама изпълнил указанията и оставил в найлонов плик сумата от 6400 лв.
В последствие станало ясно, че възрастните съпрузи са станали обект на телефонни измамници и потърсили съдействие в полицията. По случая е започнато досъдебно производство.