
"Там е изграден довеждащ водопровод, който не може да бъде пуснат в експлоатация. Има, очевидно, проблеми, най-вероятно още от самото задание - самият проект и самото изпълнение. Ще търсим най-бързия начин, да може този изграден довеждащ водопровод да бъде въведен в експлоатация, така че да може да осигурим вода на град Омуртаг", това обясни министърът на регионалното развитие Иван Шишков на спешна среща за решаване на проблема с водата в Омуртаг.
Предстои обследване на всички всички възможности за довеждане на вода до Омуртаг. Експертите отиват в града в четвъртък тази седмица.
Частичното бедствено положение в Омуртаг приключи в неделя, но проблемите с водата продължават, пише БНР.
В началото на ноември бяха отпуснати 1 320 000 лева, с които до края на годината да бъде подновена част от водопроводната мрежа, но те ще стигнат само за 1/4 от тръбите в града. Очаква се намесата на държавата, защото сред решенията е допълнителен водоизточник, който да бъде включен към сегашния.