
Нося много малко неща в себе си, но винаги, това, което нося, се оказва полезно. Журналистите не биват да носят оръжие в себе си, защото това не ни прави журналисти. Това каза журналистът от "24 часа" Георги Милков по Нова тв, който наскоро публикува първата си книга "Истории от ръчния багаж".
Той допълни, че самият той е носил оръжие - Калашников
"Бяхме в Ирак, но вече войната беше влязла във всички етапи на своята бруталност. А тогава, ако видеха рус човек по улиците, отвличаха го директно и го продаваха на ислямистките банди, които колеха. Беше опасно да си чужденец тогава. Но бяхме достатъчно луди и аз си боядисах косата, защото бяхме в територия на Ирак, в която такива чужденци става плячка", разказа още Милков.
Толкова си бяхме повярвали, че решихме да отидем да пушим наргиле някъде. И някой местен бе забелязал, че сме чужденци. И в момента, в който излязохме, пресрещнаха ни на едно място и почнаха да стрелят по нас. Едвам се отървахме, разказа още Георги Милков. И допълни, че тогава му е даден калашникът, и го посъветвали, че щом стрелят по тях, нека в отговор и те стрелят.