
За 6 години държавата е успяла да върне и задържи над 50 хил. деца обратно в училище. Това отчете премиерът акад. Николай Денков след заседанието на координационното звено за обхващане и задържане на отпаднали ученици.
"С близо 40% е намалял делът на отпадналите ученици. 9000 деца годишно остават трайно в образователната система, над 50 000 хиляди за 6 години. Образованието е бъдеще за нашите деца и за страната ни", заяви министърът на образованието проф. Галин Цоков. Той обясни, че месец преди първия звънец ще има актуални данни за децата, които трябва да ходят на училище.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.