
Пеев дълго време мислел, че е недооценен. "Имал е симптоми - световъртеж, главоболие, умствено напрежение, гадене, сърцебиене. Ограничил е контактите си. При психозите тези симптоми се провокират в кратък период от време, докато при депресиите е нужна цяла година. В крайна сметка се стига до мисъл за самоубийство и импулсивни действия", обясни д-р Герев.
Близки на семейството споделили пред разследващите, че младият мъж бил с лабилна психика. Имал хипохондрия, смятал, че страда от различни заболявания, и сам си поставял диагнози. Родителите му записали час при невролог и тази седмица щели да го придружат на прегледа.
Пеев много бързо развил психозата, показвал почеркът на самоубийството - прерязване на сънната артерия, съчетано със скок от високо. "Това означава, че мъжът не е виждал перспектива, имал е нереални мисли и възприятия и е искал да е сигурен, че с живота му ще се свърши", обясни д-р Герев. Пеев неслучайно посегнал на живота си рано сутринта. По това време на денонощието в човешкото тяло се отделя най-много адреналин, който е хормонът на стреса.
"От 22 г. съм в бранша, но за пръв път тази година се сблъсквам с толкова много случаи на самоубийци - на ден ми водеха по 2-3 души, полудели от жегата и кризата. Ако забележите такива симптоми у близките си, търсете съвети от психиатър", препоръча медикът.
Взети са проби от кръвта на младия мъж. До края на седмицата трябва да излязат резултатите от химическата експертиза. Тя ще установява бил ли е той под влияние на алкохол, наркотици или лекарства. Независимо от заключенията на вещите лица прокуратурата е сигурна, че става дума за самоубийство.