
Окръжната прокуратура в Сливен вчера образува следствено дело срещу шефа на Дирекция "Социално подпомагане" в града Ваньо Матев.
Разследването е за 3 престъпления.
Те са за извършен опит да избегне плащане на данък в големи размери, за потвърдена неистина в писмена декларация до общинската данъчна администрация и за преправяне на официален документ, за да бъде използван пред служба "Местни данъци и такси" с цел имотна облага.
Престъпленията са свързани с личния автомобил на Матев "Фолксваген туран" 2,0 TDI, който директорът декларирал с фалшифициран регистрационен талон.
За тези деяния наказателният закон предвижда между 1 г. и 10 г. лишаване от свобода.
Предстои обстойна проверка за цялото имотно състояние на Ваньо Матев, обясниха от прокуратурата.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.