
Десетки школи използват оперативните програми и прибират европейски пари срещу фиктивно обучение.
Фирми, регистрирали различни обучителни центрове, са напипали слабото място на схемата "Аз мога" по програма "Развитие на човешките ресурси" и усвояват средства, като в замяна не предлагат нищо, разкриха от Икономическа полиция.
За последните 3 г. секторът "Фондове на ЕС", който разследва измами на фирми, регистрирани в София, е разкрил злоупотреби за около половин милион лева, като на година работи по приблизително 15 случая.
При един от разкритите фрапиращи случаи се оказало, че 73-годишен охранител бил записан да учи бизнес администрация, без да знае. Възрастният мъж бил много обиден на работодателя си, че е използвал личните му данни.
Какви са предпочитаните специалности за престъпната схема и как работодатели изнудват служителите си да участват в измамата, четете утре в хартиеното издание на "24 часа".