
Схема с фалшиви ТЕЛК решения беше разкрита в Цар Калоян. С неистински документи сто души от града с една и съща диагноза са ощетили държавния бюджет със стотици хиляди левове.
Всичко това - поне от 18 години. Все още няма медицинско лице, привлечено под отговорност.
В Цар Калоян живеят малко над три хиляди души. Изведнъж сто от тях, предимно мъже, започнали да страдат от разширени вени. С решение на ТЕЛК получили инвалидни пенсии и други социални придобивки.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.