Димитър Главчев няма да получава заплата като министър на външните работи. Това отговори служебният премиер и министър на външните работи на запитване на "24 часа".
Главчев зае поста и на служебен външен министър, след като махна първоначално назначения Стефан Димитров, а президентът Румен Радев отказа да назначи зам.-председателя на ГЕРБ Даниел Митов начело на МВнР.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.