
Представителите на протестиращите не успяха да обединят исканията си днес на организираната Втора кръгла маса след близо час и половина дискусии в петзвезден хотел.
Те решиха обаче да присъстват на обявения за утре национален протест в цялата страна, на който да излязат с обща декларация.
На този етап те се обединиха единствено около настояването си парламентът да продължи да работи, докато не се приемат промените в изборния кодекс.
Кръглата маса започна със закъснение заради тясната зала и огромния брой желаещи да участват в дебатите. На срещата присъстваха и представители на Съюза за стопанска инициатива, близки до Алексей Петров, както и част от учредителите на ГОРД.
Режисьорът Андрей Слабаков, едно от лицата на протеста, обаче не се появи на срещата, обиден от реакциите на някои от протестиращите.
Повечето присъстващи на срещата обаче се разграничиха от представителите на Съюза за стопанска инициатива с мотива, че не познават всички в залата и не могат да знаят дали в нея не присъстват и провокатори.
На дискусиите дойдоха и учени от БАН. Представителите на протестиращите поискаха от тях експертна помощ в борбата с монополите и контролиране на следващата власт.