
СГС остави под домашен арест 32-годишния нападател на метеоролозите на станцията на връх Мургаш. Той обаче няма да остане в жилището на родителите си, а ще бъде настанен в държавната психиатрична болница в Нови Искър, където ще му бъде изготвена експертиза за вменяемост.
Мотивите на магистратите от Софийски градски съд да оставят Стоян Стоянов в психиатрична клиника са, че към този момент има достатъчно данни за евентуално му участие в побоя над метеоролозите на връх Мургаш, но не и дали може да носи наказателна отговорност. Според майката на нападателя той има психични проблеми и преди това се е лекувал в чужбина.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.