Саботаж срещу държавата в последната минута!
Така бившият управител на БНБ Иван Искров окачествява исканията, дошли от президента Румен Радев за провеждане на референдум дали България да въведе еврото от 2026 година.
Искров представя своята позиция в своеобразно отворено писмо във фейсбук до зам.-министъра на културата и историк Тодор Чобанов, който преди дни разказа накратко историята на българския лев. Бившият управител на БНБ изрично уточнява, че позицията му е и като съавтор на първото споразумение между БНБ и правителството от далечната 2004 година за подготовка и въвеждане на еврото в България от 1 януари 2007 година.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.