"Търновската конституция и Конституцията на демократичните промени след 1989 година изразяват един и същ дълбок стремеж на българския народ - да живее в свободно и справедливо общество, основано на разумни правила и честно правосъдие, в общество, в което никой не стои над закона, и в което правото защитава свободата и достойнството на всеки". Това заяви министър-председателят Андрей Гюров във Велико Търново по време на официалното честване на 147-ата годишнина от приемането на Първата българска конституция и 35-ата годишнина от създаването на Конституционния съд на Република България, съобщиха от пресцентъра на правителството.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.