
Над 100 ученици в община Кирково ще изучават по 4 часа седмично гръцки език през новата учебна година, каза кметът Шукран Идриз вчера.
Новият предмет ще бъде въведен като свободно избираем в 11-и и 12-и клас в местната гимназия. Общината вече е договорила квалифициран преподавател.
Идеята е да се подготвят хора, които да владеят гръцкия, защото след отварянето на ГКПП-Маказа, през 2010 г. ще са ни необходими такива специалисти, обясни Идриз. Според нея голяма част от населението от гръцка страна не владее друг език освен родния си и това щяло да затрудни развитието на отношенията между хората от двете страни на границата.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.