До края на месеца ще бъдат завършени трите регионални STEM центъра в България, които ще подпомагат училища в над 2000 населени места. Това стана ясно на откриването на изнесената база за обучение към Регионалния STEM център в Хисаря, разположена на територията на ПУ „Паисий Хилендарски". Представители на държавната и местната власт, академичното ръководство на ПУ и експерти в сферата на образованието разгледаха базата, която се намира на един изцяло реновиран етаж в непосредствена близост до новата сграда на висшето училище на бул. „България".
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.