Областният управител на Софийска област Иван Димитров ще подаде оставка в понеделник. Решението си обяви самият той в пост във фейсбук, в който се чете и гнева на думите на вицепремиера Иво Христов за "партиите с отпаднала необходимост".
Димитров е представител на "Да, България" и беше назначен от служебния премиер Андрей Гюров през февруари. От вчера пък вицето Христов е в задочен спор с ДБ, чийто депутат Йордан Иванов вчера заговори за "вицепремиер по съветската пропаганда", макар и да не го назова. Тази сутрин Христов гостува в БНТ и попитан за думите на Иванов отговори, че "Има партии с отпаднала необходимост - вкопчват се в овехтели обсесии, не мога да им помогна".
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.