През април район "Средец" успява да смени предназначението на мястото, което досега е било за гараж. Това дава зелена светлина за следващата стъпка - заповед за забрана за ползване
На път ли е Столичната община най-сетне да реши дългогодишния проблем с автокъща “Капитолия” в Борисовата градина, или напротив - казусът, в който са преплетени спор за собственост и незаконно строителство, ще се заплете още повече? Този въпрос може да се изясни до 28 юни, когато изтича срокът, в който общината трябва да предприеме действия, за да влезе във владение на имота според изпълнителен лист, издаден от съда през 2021 г.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.