Министерският съвет (МС) прие разпореждане за установяване и внасяне в полза на държавата на отчисления от печалбата за финансовата 2025 г. от държавните предприятия и търговските дружества с държавно участие в капитала, съобщи правителствената пресслужба. Отчисленията са в размер на 100% от печалбата за финансовата 2025 година. За търговските дружества, в които държавните предприятия и търговските дружества с над 50 на сто държавно участие в капитала притежават дялове или акции, се предвижда разпределяне на дивидент или отчисление от печалбата в размер на 70 на сто. Срокът за внасянето им е 29 май 2026 г., информираха от МС.
Тази информация можете да прочетете само с регистрация на сайта на "24 часа". Регистрацията е напълно безплатна и ви дава неограничен достъп до архива на 24chasa.bg, възможност за персонализиране на новините през "Моят 24 часа", както и всекидневен нюзлетър с най-важните новини за последното денонощие. Може да бъде с профил в социална мрежа или e-mail.