Безплатно обучение в държавни средни училища в Англия и Ирландия ще бъде представено на изложение на 5 и 6 декември в хотел “Хилтън” в София. Това съобщиха вчера организаторите от “Интеграл”.
Плаща се само за настаняването в пансиона и храната, което намалявало наполовина разходите. Във Великобритания годината излизала между 9000 и 13 000 лири, а в Ирландия - 11 000 евро.
Ще бъдат представени и държавни колежи в Англия за ученици над 16, които могат да изкарат там последните 2 години от средното си образование.
Родителите ще могат да се огледат за възможносттите за езикови ски ваканции - за зимната и пролетната ученическа почивка. Цената на 2 седмици в Германия е 1200 евро, а в Швейцария - 1400 франка, допълниха от “Интеграл”.